łuszczyca

Naturalne środki na łuszczycę – czy działają?

Osoby zmagające się z łuszczycą i problemami suchości skóry zdają sobie sprawę jak trudno znaleźć skuteczne środki na te dolegliwości. Klasyczna medycyna proponuje przede wszystkim stosowanie środków z kortyzonem czy też leki biologiczne lub antybiotyki. Oprócz tego proponowane przez lekarze są różnego rodzaju maści działające objawowo. Niezależnie od proponowanego leczenia wspólną cechą wszystkich leków na łuszczycę jest to, że nie zapewniają całkowitego wyleczenia. Niestety w chwili obecnej medycyna nie potrafi sobie skutecznie i trwale poradzić z tą chorobą, dlatego też wielu chorych skłania się ku środkom i suplementom diety naturalnego pochodzenia. Na forach łuszczycowych możemy znaleźć opinie dotyczące uzyskania dobrych efektów leczniczych za pomocą środków pochodzących z medycyny chińskiej tudzież ludowej.

Kosmoceutyki w walce z łuszczycą

Kolejną grupą produktów spotykaną w zwalczaniu łuszczycy są tzw. kosmoceutyki, czyli kosmetyki mające właściwości lecznicze, jednak nie zarejestrowane jako środki medyczne. Taka klasyfikacja ułatwia obrót tymi produktami, które wielokrotnie okazują się skuteczne w leczeniu łagodnych i średnio intensywnych objawów łuszczycy. Na rynku dostępne są m.in. produkty przeciwłuszczycowe firmy Nisim oraz innych producentów – takich jak np. Essential Care.
W przypadku firmy Nisim dostępny w naszym kraju jest obecnie zestaw do mycia skóry Body Wash + Body Lotion działający na zasadzie kompleksowego oczyszczania oraz dostarczania skórze środków odżywczych.
Inne popularne produkty – np. Mleczko Regenerujące Odylique Repair Lotion – działają na podobnej zasadzie.

Leczenie naturalne łuszczycy

Naturalne środki przeciwłuszczycowe, podobnie jak leki, możemy podzielić na dwie grupy: działające od wewnątrz (tabletki, różnego rodzaju eliksiry) jak od zewnątrz (przede wszystkim środki myjące i maści). Skuteczność tych środków jest różna, i każdorazowo trzeba szukać opinii osób już stosujących dany produkt o jego skuteczności. To co odróżnia środki kosmoceutyki od tej grupy produktów to fakt, że kosmoceutyki są najczęściej badane klinicznie i ich skuteczność jest potwierdzona naukowo. W przypadku środków naturalnych często poza badaniami dopuszczającymi produkt do obrotu brakuje jakichkolwiek danych.

Są jednakże w tej grupie produkty na które niewątpliwie warto zwrócić uwagę – w szczególności naturalne mydła pochodzące z krajów arabskich (np mydło z Aleppo) oraz kremy konopne. Produkty z tej grupy dość łatwo znaleźć np. na Ceneo – znajdują się tam również opinie stosujących je osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*