Narodziny prywatnej służby zdrowia w Polsce

centrum medyczneCentra Medyczne w Polsce zaczęły się pojawiać na szerszą skalę po przemianie ustrojowej, to znaczy po 89 roku. Z początku dość nieśmiało wkraczały na rynek, który nie był wciąż przyzwyczajony do prywatnych usług medycznych, jednakże po początkowych problemach Pacjenci zaczęli zauważać zalety prywatnych gabinetów medycznych. Można powiedzieć. że w znacznym stopniu pomógł w rozwoju rynku niepublicznych świadczeń medycznych NFZ i Kasy Chorych, a to z uwagi na bardzo małe limity opłacanych świadczeń dla ubezpieczonych i długie, nierzadko wieloletnie kolejki do uznanych specjalistów.

Zalety prywatnej służby zdrowia

Kto ze współcześnie żyjących ludzi, szczególnie tych, którzy pracują na własny rachunek, może sobie pozwolić na długie tygodnie oczekiwania na przyjęcie u lekarza – ortopedy, gdy mamy kłopoty z urazami? Ile osób może sobie pozwolić na to, aby czekać wiele tygodni, a czasem i miesięcy na rozpoczęcie rehabilitacji po zdjęciu ortezy ze złamanego kciuka, obojczyka czy też nogi?

Lekarskie gabinety wielospecjalistyczne, centra medyczne zapewniają pomoc lekarzy wielu dziedzin na jednym miejscu. Często tuż przy gabinecie chirurgicznym znajdziemy poradnię rehabilitacyjną, gabinet ortopedy czy też poradnię neurologiczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy niejako „przy okazji” umówić się na wizytę i przebadać dolegliwości z szeregu dyscyplin medycyny.

Należy tutaj dodać że niektóre prywatne przychodnie lekarskie świadczą usługi na podstawie ważnych kontraktów    z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Co to więc dla nas, pacjentów oznacza?
De facto oznacza to wyłącznie tyle, że rachunki za przeprowadzone w centrum medycznym leczenie zapłacone będą z naszej składki ubezpieczeniowej,   a my będziemy obsłużeni w warunkach takich, w jakich leczeni są pacjenci leczeni prywatnie.

Co kryje się za sukcesem prywatnych gabinetów?

Zarówno Centrum jak i lekarzowi, obsługującemu Chorego zależy na tym, aby odszedł z gabinetu usatysfakcjonowanyz formy i jakości oferowanych usług, nie tylko pod względem medycznym, ale również organizacyjnym.

laser medyczny w prywatnej klinice

Obecnie ludzie mają szczególną awersję do niepotrzebnie trwonionego czasu, i nie chcą tracić jego dużej ilości siedząc w poczekalniach u lekarzy, w związku z tym większość Centrów Medycznych lub też gabinetów niepublicznych umawia Pacjentów na ustalone godziny przyjęć, w szeregu przypadków potwierdzając przez telefon wizytę na dzień, lub kilka dni przed ustalonym terminem.

Niezależnie od tego czy chcemy skorzystać z świadczeń logopedy, neurologa, psychiatry czy internisty, zawsze wskazane jest sprawdzić ofertę okolicznych centrów medycznych. Może się przecież okazać, że czas który stracimy w poczekalniach na oczekiwaniu na przyjęcie w gabinecie świadczącym usługi wyłącznie z NFZ jest warty dla więcej, niż pieniądze które wydamy na wizytę prywatną u lekarza-specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*