białko

Białko – czy może szkodzić?

Temat odżywek jest szeroko poruszany na różnych forach internetowych. Jako, że w reklamach tychże odżywek mamy podany jak szybki i zadziwiający efekt możemy osiągnąć, wielu ludzi lgnie do owych produktów, jakby to od nich miała zależeć nasza kondycja, siła, wytrzymałość czy też rzeźba naszego ciała. Tymczasem cała prawda o odżywkach tkwi w zupełnie innym miejscu.

Przede wszystkim musimy powiedzieć, że to, co mamy przedstawione w reklamach, jest tak naprawdę niewielką cząstką prawdy o odżywkach. Czy zatem powinniśmy stosować owe odżywki i czy one de facto wpływają na nas pozytywnie? Tutaj odpowiedź nie może być jednoznaczna, gdyż tak naprawdę stosowanie specjalnych odżywek może być wskazane, a nawet konieczne, ale z drugiej strony możemy zetknąć się z takimi sytuacjami, w których odżywki nie będą dla nas wskazane. Jeśli jesteśmy osobami, które dopiero rozpoczynają trening lub jeśli mieliśmy bardzo długą przerwę w treningu, to stosowanie odżywek nie ma większego sensu. Błędem jest zażywanie odżywek zanim jeszcze zaczęliśmy trenować, a z taką sytuacją możemy się bardzo często zetknąć.

Nasze mięśnie

Tymczasem, jeśli rozpoczynamy trening, to nasze mięśnie bardzo szybko zaczynają wzrastać nawet bez stosowanie specjalnych odżywek. Taka jest po prostu anatomia ludzkiego mięśnia. Zamiast myśleć o tym, na jaką odżywkę się zdecydować, powinniśmy raczej skupić się na tym, w jaki sposób zorganizować swój trening, w jaki sposób ułożyć swoją dietę, a poza tym również powinniśmy naszemu organizmowi zapewnić stosowną dawkę wypoczynku. Te elementy będą, bowiem dla nas kluczowe. Właściwie skonstruowana dieta powinna pozwolić nam na osiąganie zadowalających efektów. Warto dodać, że bez dodatkowych odżywek powinniśmy się obyć nawet przez sześć miesięcy od momentu, w którym podjęliśmy owe ćwiczenia. To bardzo ważne, aby w tym aspekcie nie popełniać żadnych błędów. Takim jest właśnie rozpoczynanie pracy nad przyrostem masy mięśniowej od zakupu odżywki białkowej. Nadmiar białka w naszym organizmie na pewno nie będzie dobry.

Zapraszam na http://sklep.kfd.pl/odzywki-kfd.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*